Outsourcing – czy warto?

\"\"W dzisiejszych czasach żadna licząca się firma nie może istnieć bez swojej witryny internetowej oraz całego zaplecza IT, dzięki któremu nie tylko zaprezentuje się w sieci, ale również wewnętrzny przepływ danych i informacji będzie optymalny. Na szczęście firma nie potrzebuje mieć specjalistów od wszystkiego – i ku temu właśnie służy outsourcing. Czym właściwie jest i czy warto w niego zainwestować?

Outsourcing to realizacja zadań przez firmę zewnętrzną, czyli podwykonawcę. Może ona obejmować wszystkie aspekty – począwszy od pozycjonowania stron po zarządzanie bazami danych. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Odpowiedź jest banalnie prosta: oczywiście, a powodów ku temu jest całe mnóstwo. Choć można narzekać, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, to jednak pomyślmy – czy zatrudnienie informatyka do firmy jest darmowe? Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy także zapewnić mu odpowiednie narzędzia do pracy, jak aplikacje, serwer, itp., co również pochłania dodatkowe pieniądze, czasami dość duże. Gdy wynajmujemy firmę zewnętrzną do trzymania w ryzach spraw informatycznych, ma już ona wszystkie niezbędne do działania narzędzia, a my płacimy za same efekty, nie zaprzątając sobie głowy tym tematem, co pozwala skupić się na dalszym rozwoju działalności.

\"\"Niektóre z firm próbują zmniejszyć koszta outsourcingu poprzez nieoficjalne zatrudnianie informatyków, a często są to jeszcze studenci. Ale czy takie rozwiązanie ma sens? Pomyślmy o tym bardziej obrazowo – jeśli bolą mnie zęby, idę do dentysty, który ma profesjonalny gabinet, a nie do sąsiada, który przeczytał kilka książek o wyrywaniu zębów, prawda? Takimi profesjonalistami są firmy, a wśród nich Aboo Technology. Podobnie jak i inni liderzy tej branży, tutaj także można dopasować konkretne potrzeby do realizacji – a dodatkowo sami proponujemy najlepsze rozwiązania dla klientów, o których często nie mają oni pojęcia, podobnie jak przykładowy dentysta widzi rzeczy, których nie wypatrzymy w lusterku, oglądając własne uzębienie.

Wracając do wątku przewodniego – jakie jeszcze korzyści daje takie rozwiązanie? Jeśli zlecamy obsługę informatyczną firmie zewnętrznej, mamy pewność, że dba ona o wszystkie aspekty związane z tym zagadnieniem – jak na przykład aktualizacja oprogramowana, tworzenie kopii zapasowych baz danych, czy też brak zakłóceń w przepływie danych. Firma zewnętrzna jest także gwarantem bezpieczeństwa i poufności danych – nie musimy zaprzątać sobie głowy rozmyślaniami, jak w najlepszy sposób obronić się przed hakerami czy po prostu zwykłymi wirusami. Brak przecieku danych dodatkowo potwierdzają także klauzule poufności. A oprócz tego zawsze wtedy, gdy potrzebujemy porady dotyczącej rozwiązań IT, zostanie nam udzielona w ramach współpracy.

Jak więc widać, ze zdecydowania się na outsourcing wynikają wyłącznie same korzyści. Odpowiedź na pytanie zadane w tytule brzmi więc: tak. Płacimy za efektywną, popartą całym zapleczem techniczno-sprzętowym pracę, która przynosi natychmiast wymierne korzyści.

1 komentarz do “Outsourcing – czy warto?

  1. Hello there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m undoubtedly enjoying your blog
    and look forward to new posts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *