Chrome OS, rewolucja?

System operacyjny Google, który ma według producenta uruchamiać się w kilka sekund, opiera się głównie na internetowej przeglądarce Google Chrome. Przeglądarka wydana w 2008 roku została zaprojektowana w odpowiedzi na falę nowych, zaawansowanych aplikacji internetowych. System Google Chrome OS rozwija tę filozofię, kładąc szczególny nacisk na szybką, stabilną i bezpieczną pracę w internecie – piszą w komunikacie przedstawiciele Google.

– W ciągu kilku ostatnich lat wydłużał się czas spędzany przez użytkowników online i zwiększała się liczba zaawansowanych zastosowań internetu, dlatego właśnie chcieliśmy stworzyć coś zupełnie nowego, doskonale dopasowanego do sposobu, w jaki dziś używa się komputerów i sieci – powiedział Sundar Pichai, Vice President of Product Management.

Google Chrome OS uruchomi wszystkie aplikacje w internecie

Wśród kluczowych cech systemu Google Chrome OS producent wymienia:

* Szybkość – Google Chrome OS będzie można uruchomić i restartować w ciągu kilku sekund, strony i aplikacje internetowe mają w nim działać płynnie i szybko.

* Prostota – Google Chrome OS będzie uruchamiał wszystkie aplikacje w internecie. Oznacza to, że edytowanie dokumentów, tworzenie plików PDF, przeglądanie zdjęć itd. będzie w całości odbywać się w sieci, więc użytkownicy systemu operacyjnego nie będą musieli pobierać żadnych programów ani zarządzać aktualizacjami, aby pracować i bawić się online.

* Bezpieczeństwo – wszystkie programy w Google Chrome OS działają online, co oznacza, że każda zakładka pracuje w bezpiecznej strefie, czyli w tzw. sandboxie, co znacznie utrudnia działanie wirusów i szkodliwego oprogramowania.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo na temat Chrome OS.


 

100% chmura, oddanie wszystkich zasobów w ręce Google, ciekawie rysuje się najbliższa przyszłość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *